خدمات زیرساخت به عنوان سرویس
(Infrastructure as a Service — IaaS)

خدمات زیرساخت به عنوان سرویس <br>(Infrastructure as a Service — IaaS)
یکی از خدمات مرکز داده راهبر که به‌ عنوان پیشرو در ارایه خدمات دیتاسنتر در ایران شناخته می‌شود، سرویس‌‌‌های ابری شامل سرور مجازی ابری و خدمات رایانش ابری در سطح منابع زیرساخت یا Infrastructure as a Service و به اختصار IaaS می‌باشد.
رایانش ابری یا Cloud Computing مدلی است که با استفاده از آن منابع پردازشی مورد نیاز کاربردهای فناوری اطلاعات در ظرفیت های بالا و بسیار منعطف در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
به بیان دیگر، خدمات IaaS نوعی از رایانش ابری است که در آن سرویس دهنده مجموعه امکاناتی از قبیل منابع پردازشی، قابلیت‌های ذخیره‌سازی و امکانات شبکه را بصورت آنلاین و خودکار در اختیار عموم کاربران قرار می‌دهد.
تحویل این نوع خدمات به صورت آنی بوده و انتخاب منابع مورد نیاز، اعمال تغییرات لحظه‌ای در منابع، پرداخت هزینه و سفارشی‌سازی بوسیله خود کاربر و به عبارت دیگر بصورت Self-Service انجام می‌پذیرد. با توجه به ارزان بودن ترافیک داخلی برای کاربران اینترنتی، این سرویس برای کاربران نهایی نیز به صرفه‌تر است.
سرعت دسترسی کاربران داخل کشور نیز نسبت به سرویس‌های مشابه خارج از کشور تا ۳ برابر بیشتر خواهد بود.

همچنین با افزایش پهنای باند ترافیک داخل کشور، پهنای باند مناسبی برای این سرویس‌ها فراهم شده است.
در زمینه‌ی امنیت، اتک و حملات سایبری، سرویس‌های داخل کشور به راحتی در زمان حملات می‌توانند به صورت دسترسی فقط در داخل کشور (Iran Access) قرار بگیرند تا حملات بی اثر شده و کاربران داخل کشور به راحتی به سرور دسترسی داشته باشند.

 ارایه پورت شبکه ۱G

ارایه پورت شبکه با توان ۱گیگابیت برثانیه به مشتریان در صورت نیاز.