سرور مجازی (Virtual Server)

سرور مجازی (Virtual Server)
در بعضی از کسب و کارها، سازمان‌ها و صنایع مهم، حتی یک دقیقه قطعی سرویس می‌تواند خسارات سنگین و بعضا جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

با کمک زیرساخت ابری، اطلاعات همیشه و بدون وقفه در دسترس خواهند بود و سرعت ارسال و دریافت داده‌ها نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.
در حقیقت، زیرساخت ابری، تمامی نگرانی‌های مربوط به حفظ و دسترسی بدون وقفه به اطلاعات را از بین می‌برد.
با کمک فناوری ابر، این امکان فراهم می‌شود تا در مواقع نیاز، منابعی از قبیل حافظه، پردازشگر و فضای ذخیره‌سازی افزایش یابند.
بدین ترتیب، به هنگام افزایش ترافیک و حجم فعالیت‌ها، امکان افزایش لحظه‌ای منابع مطابق با همان میزان میسر است.
در یک زیر ساخت ابری، فقط به میزان استفاده از منابع هزینه پرداخت می‌شود و این امکان وجود دارد تا در هر زمان، سطح منابع را متناسب با نیاز، کاهش یا افزایش داد.
در این نوع سرویس‌ها، دغدغه‌ای از بابت هزینه‌های زیرساختی و نگهداری تجهیزات وجود ندارد.
همچنین با نظارت و بررسی دقیق میزان مصرف، می‌توان زمینه مدیریت اصولی منابع و کاهش هزینه‌ها را فراهم نمود.
با توجه به میزبانی در داخل کشور، دارای قابلیت دسترسی بالاتر و سرعت بیش‌تری است.
با توجه به بهبود وضعیت زیرساخت کشور و افزایش پهنای باند شبکه ارتباطی در داخل کشور و همچنین افزایش بی‌سابقه نرخ ارز و مشکلات انتقال و پرداخت وجه به خارج کشور، با استفاده از سرورهای اختصاصی ایران به راحتی می‌توان تمام نیازهای خود را با اطمینان و بدون دغدغه برطرف کرد.

مزایای سرور مجازی

سرور مجازی به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع مازاد سخت‌افزاری، در مقایسه با سرور اختصاصی هم سطح خود دارای کارایی بالاتر و بهتری می‌باشد.
همچنین از آنجایی بخش زیادی از مسائل مربوط به نگهداری و امنیت شبکه بر عهده سرویس دهنده می‌باشد، کاهش هزینه‌های مربوط به نگهداری، از دیگر مزیت‌های این نوع سرورها محسوب می‌شود.

سرور مجازی ابری شرکت خدمات انفورماتیک راهبر، خدمتی همانند سرور خصوصی مجازی است، با این تفاوت که روی زیرساخت یک دیتاسنتر ابری به مشتریان ارایه می‌شود.

این ویژگی‌ موجب شده تا امکان بهره‌برداری از قابلیت‌های پیشرفته رایانش ابری مانند پویایی در میزان مصرف منابع، سرعت بالا در ایجاد سرویس، امنیت و مقیاس‌پذیری بالا در این سرویس میسر شود.