۷:۰۳ ب.ظ  ۱۳۹۹/۱۲/۰۸

سرور مجازی (Virtual Server)

سرور مجازی (Virtual Server)
در بعضی از کسب و کارها، سازمان‌ها و صنایع مهم، حتی یک دقیقه قطعی سرویس می‌تواند خسارات سنگین و بعضا جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

با کمک زیرساخت ابری، اطلاعات همیشه و بدون وقفه در دسترس خواهند بود و سرعت ارسال و دریافت داده‌ها نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.


در حقیقت، زیرساخت ابری، تمامی نگرانی‌های مربوط به حفظ و دسترسی بدون وقفه به اطلاعات را از بین می‌برد.

با کمک فناوری ابر، این امکان فراهم می‌شود تا در مواقع نیاز، منابعی از قبیل حافظه، پردازشگر و فضای ذخیره‌سازی افزایش یابند.


بدین ترتیب، به هنگام افزایش ترافیک و حجم فعالیت‌ها، امکان افزایش لحظه‌ای منابع مطابق با همان میزان میسر است.

در یک زیر ساخت ابری، فقط به میزان استفاده از منابع هزینه پرداخت می‌شود و این امکان وجود دارد تا در هر زمان، سطح منابع را متناسب با نیاز، کاهش یا افزایش داد.


در این نوع سرویس‌ها، دغدغه‌ای از بابت هزینه‌های زیرساختی و نگهداری تجهیزات وجود ندارد.


همچنین با نظارت و بررسی دقیق میزان مصرف، می‌توان زمینه مدیریت اصولی منابع و کاهش هزینه‌ها را فراهم نمود.

با توجه به میزبانی در داخل کشور، دارای قابلیت دسترسی بالاتر و سرعت بیش‌تری است.


با توجه به بهبود وضعیت زیرساخت کشور و افزایش پهنای باند شبکه ارتباطی در داخل کشور و همچنین افزایش بی‌سابقه نرخ ارز و مشکلات انتقال و پرداخت وجه به خارج کشور، با استفاده از سرورهای اختصاصی ایران به راحتی می‌توان تمام نیازهای خود را با اطمینان و بدون دغدغه برطرف کرد.


مزایای سرور مجازی

سرور مجازی به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع مازاد سخت‌افزاری، در مقایسه با سرور اختصاصی هم سطح خود دارای کارایی بالاتر و بهتری می‌باشد.


همچنین از آنجایی بخش زیادی از مسائل مربوط به نگهداری و امنیت شبکه بر عهده سرویس دهنده می‌باشد، کاهش هزینه‌های مربوط به نگهداری، از دیگر مزیت‌های این نوع سرورها محسوب می‌شود.


سرور مجازی ابری شرکت خدمات انفورماتیک راهبر، خدمتی همانند سرور خصوصی مجازی است، با این تفاوت که روی زیرساخت یک دیتاسنتر ابری به مشتریان ارایه می‌شود.


این ویژگی‌ موجب شده تا امکان بهره‌برداری از قابلیت‌های پیشرفته رایانش ابری مانند پویایی در میزان مصرف منابع، سرعت بالا در ایجاد سرویس، امنیت و مقیاس‌پذیری بالا در این سرویس میسر شود.

آخرین مقالات

دسته‌ها

برخی از پروژه ها

شرکت طوبی
صدور پروانه کسب اصناف کشور
ریلکام
سامانه مدیریت ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور
انتخابات الکترونیکی
خدمات مرکز داده

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولی عصر بالاتر از میرداماد، خیابان سرو، پلاک 6
  • 02142861000
  • info@raahbar.com

درباره ما

شرکت خدمات انفورماتیک راهبر در سال 1370 توسط وزارت بازرگانی به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه فناوری اطلاعات، ارتباطات و تجارت الکترونیک تاسیس شد. با توجه به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم، در سال 1390 شرکت خصوصی سازی شد. راهبر، با بیش از 29 سال سابقه، دانش، و تخصص نیروهایش، که بزرگ ترین سرمایه شرکت بشمار می آیند، متولی پروژه های خصوصی و عمومی انفورماتیک در سطح ملی، بویژه فن آوری در ساماندهی اصناف ایران و تولید سامانه ها و پنجره واحد الکترونیک، و بین المللی است.

پروژه ها

شرکت طوبی
صدور پروانه کسب اصناف کشور
ریلکام
سامانه مدیریت ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور
انتخابات الکترونیکی
خدمات مرکز داده
صدور پروانه کسب
صدور گواهی الکترونیکی
سامانه مدیریت ثبت سفارش واردات کالای کشور(ثبتارش)
  • 02142861000
  • تهران، خیابان ولی عصر بالاتر از میرداماد، خیابان سرو، پلاک 6
  • info@raahbar.com