۷:۱۷ ق.ظ  ۱۴۰۰/۰۵/۱۱

نتایج معتبرترین رتبه بندی شرکت های بزرگ کشور

نتایج معتبرترین رتبه بندی شرکت های بزرگ کشور

سازمان مدیریت صنعتی رتبه بندی سال ۱۳۹۹ شركتهای برتر ایران ) براساس اطلاعات سال مالی ۱۳۹۸) را برای بیست و سومین سال متوالی تهیه نموده است.

این فهرست با الهام از رسالت سازمان با فراهم نمودن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه های اقتصادی كشور، فضای روشنتری از كسب و كار اقتصادی كشور ارایه میدهد و به مدیران، سیاست گذاران و پژوهشگران، یاری میرساند تا شناخت و درك دقیق تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه های اقتصادی بزرگ كشور بیابند.

در فهرست تهیه شده از ۵۰۰ شركت ایران ، بر روی شناسایی آرایش بنگاه های بزرگ كشور در كنار یكدیگر تمركز شده است، به این دلیل كه نگاه كالن ملی در شكل گیری این فهرست مورد نظر سازمان مدیریت صنعتی بوده است.

به عبارت دیگر، از آنجایی كه رونق و ركود بزرگترین شركتهای ایران، به دلیل وجود ارتباطات گسترده پسین و پیشین به سرعت در كلیه سطوح اقتصاد كشور آثار خود را بروز خواهد داد، سازمان مدیریت صنعتی با تهیه این فهرست تلاش نموده است كه تصویری سالانه و متكی به آمارهای كمی قابل اعتماد، از چگونگی تغییرات در آرایش بنگاه های بزرگ كشور و صنایع و فعالیت های اقتصادی مختلف در كنار یكدیگر ارائه دهد.

پویایی، تداوم و تسریع روند توسعه بنگاه های اقتصادی و در پی آن كل اقتصاد كشور در گرو شناخت كامل و صحیحی از نقاط قوت و ضعف فعالیت های اقتصادی بنگاه های كشور است و از آنجایی كه قوت و ضعف مفاهیم نسبی هستند كه بر مبنای مقایسه استوار میباشند، در این فهرست با مقایسه صنایع و بنگاه های اقتصادی كشور با یكدیگر زمینه ای فراهم می شود كه می تواند راهنمای مفیدی برای مدیران و سیاست گذاران و سرمایه گذاران باشد و منجر به تحقیقات پژوهشگران در جهت شناخت فضای كسب و كار از زوایایی تازه گردد.

آخرین مقالات

دسته‌ها

برخی از پروژه ها

شرکت طوبی
صدور پروانه کسب اصناف کشور
ریلکام
سامانه مدیریت ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور
انتخابات الکترونیکی
خدمات مرکز داده

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان ولی عصر بالاتر از میرداماد، خیابان سرو، پلاک 6
  • 02142861000
  • info@raahbar.com