صدور پروانه کسب

شرح پروژه

درخواست راه‌اندازی پروژه اصناف توسط شرکت فن آوران اعتماد راهبر در تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ ارائه گردید و بعد از پیاده‌سازی سامانه اصناف به‌طور رسمی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ در کل کشور شروع به فعالیت نمود.

این پروژه به‌منظور ساماندهی و یکپارچه نمودن تمامی اصناف در سراسر کشور و جلوگیری از فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه کسب ارائه گردیده است.

فرآیند اصلی سامانه اصناف برای تمامی صنف‌ های موجود در کشور اعم از مشاغل فنی و غیر فنی صدور پروانه کسب می باشد که این پروانه مبتنی بر شناسه صنفی است، ویژگی این شناسه صنفی یکتا بودن آن است که به ازای هر واحد صنفی به‌ صورت مجزا صادر می‌گردد، همچنین درخواست نمایندگی شرکت‌ های خارجی در ایران اعم از ثبت‌ نام نمایندگی رسمی، دفاتر، توزیع‌ کننده و شعبه توسط این سامانه پذیرش شده و بررسی‌ های لازم در خصوص آن صورت می‌ پذیرد.

کلیه درخواستهای تمدید، تغییر نشانی، تغییر رسته، صدور مجوز محصولات از طریق این سامانه صورت می‌ پذیرد.

شکایات:

شکایت از اتحادیه و کمیسیون استانی و شهرستانی و پیگیری شکایت نیز از طریق همین سامانه صورت می پذیرد. مدیریت بازرسین، مصوبات و کمیسیون، رانندگان، کاربران، واحدهای خالی، پلمپ، و ارائه اطلاعیه ها و اخبار مرتبط به اتحادیه و اتاق و کمیسیون و نیز انواع گزارشات در تمامی سطوح از طریق همین سامانه صورت می پذیرد.
سامانه ایرانیان اصناف

شیوه اجرای پروژه:

نیازمندی‌ها توسط کارفرما ( مرکز اصناف ایران و مرکز امور بازرگانان) به شرکت فناوران اعتماد راهبر اعلام می‌گردد، مجری طرح نیز با توجه به نیازمندی‌های ارائه گردیده موارد را در سامانه اصناف پیاده‌سازی و اجرائی می‌نماید.