مراسم رونمایی از نرم‌افزار مالیاتی ماهر برگزار شد / خدمات‌رسانی به مؤدیان حقیقی و حقوقی

مراسم رونمایی از نرم‌افزار مالیاتی ماهر برگزار شد / خدمات‌رسانی به مؤدیان حقیقی و حقوقی

چهارشنبه دهم خردادماه در مراسم معارفه شرکت ماهر در هلدینگ خدمات انفورماتیک راهبر از نرم‌افزار مالیاتی «ماهر» رونمایی شد. نرم‌افزار ماهر با صدور و ارسال الکترونیکی مدارک مؤدیان حقیقی و حقوقی به کارپوشه‌های مربوطه در حوزه قوانین شفافیت مالیاتی کشور خدمات‌رسانی می‌کند.

اپراتور ماهر، فروردین‌ماه امسال مجوز معتمد مالیاتی نوع اول را دریافت کرد.

حميدرضا نائینی، مدیرعامل هلدینگ خدمات انفورماتیک راهبر در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر از حضور نمایندگان هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر و گروه مالی نماد غدیر عنوان کرد: «ذیل قانون پایانه‌های فروشگاهی و مالیات‌ستانی عادلانه مصوب مهرماه سال ۱۳۹۸، سازمان امور مالیاتی و مرکز تنظیم مقررات و قانون پایانه‌های فروشگاهی پروانه معتمد مالیاتی را در سه نوع تعریف کردند: «نوع دوم و سوم این پروانه به آموزش و مشاوره دلالت دارد و پروانه نوع اول که مهم‌ترین مجوز این قانون است که شامل مدارک الکترونیکی است و در واقع صورتحساب‌های الکترونیکی را جمع‌آوری و صادر می‌کند.»

او ادامه داد که شرکت هوشمند راهبر با نام تجاری ماهر که مجوز نوع اول را پیش‌تر دریافت کرده بود، تلاش می‌کند با ارائه خدمات حوزه مالیاتی در راستای اجرای هرچه بهتر و شفاف‌تر قانون پایانه‌های فروشگاهی گام بردارد.

نائینی در ادامه تأکید کرد که هلدینگ راهبر در سال ١۴٠٠ فقط با یک شرکت فعال در زمینه نرم‌افزار و یک پروژه کسب‌وکاری (SBU) فعالیت می‌کرد، اما در حال حاضر دارای چهار شرکت زیرمجموعه فعال و دو شرکت در حال تأسیس است.

او در ادامه به معرفی حوزه‌ فعالیت شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خدمات انفورماتیک راهبر پرداخت. در حال حاضر شرکت سیتاد اپراتور گذرگاه خدمات عمومی دولت، شرکت فنار در حوزه امضا و احراز الکترونیکی، شرکت ماهر در حوزه خدمات مالیاتی و شرکت طوبی امید راهبر در حوزه مرکز داده و خدمات ابری از جمله شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خدمات انفورماتیک راهبر هستند.

در ادامه امیر یزدانی، مدیرعامل شرکت معتمد اول هوشمند راهبر (ماهر) در خصوص نرم‌افزار ماهر توضیح داد: «یکی از خدمات شرکت ماهر، صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی برای مؤدیان است و از همین منظر ما باید نرم‌افزاری داشته باشیم که مؤدیان بتوانند از طریق آن نسبت به انجام تکلیف قانونی خود اقدام کنند.»

او تأکید کرد که طراحی این نرم‌افزار کاملاً داخلی است و با ظرفیت و توانایی شرکت ماهر تولید شده است.

میلاد فروغی، مدیرعامل گروه مالی نماد غدیر نیز در مراسم رونمایی از این نرم‌افزار بیان کرد: «امروز اپراتور چهارم معتمد مالیاتی تحت عنوان «ماهر» از زیرمجموعه‌های گروه خدمات انفورماتیک راهبر معارفه شد.»

فروغی ادامه داد: «اپراتور ماهر، معتمد مالیاتی نوع اول است و خدمات مالیاتی متنوعی اعم از خدمات مربوط به زیرساخت نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و خدمات مشاوره و پشتیبانی مورد نیاز برای سامانه مؤدیان مالیاتی ارائه می‌دهد.»

به گفته او در کنار ارائه خدمات، مسیر توسعه اپراتور ماهر ادامه دارد و به‌تدریج اپراتورهای نوع دوم و سوم نیز اضافه می‌شوند.

مدیرعامل گروه مالی نماد غدیر ادامه داد: «بعد از ابلاغ قانونی مدت‌زمان پیوستن مؤدیان مالیاتی حقیقی و حقوقی به سامانه مؤدیان این موضوع بسیار جدی‌تر شد و مجموعه راهبر هم همگام با سایر مجموعه‌ها در این حوزه گام برداشت و موفق به اخذ پروانه اپراتوری مالیاتی شد. امیدواریم خدمات ارزشمندی به اقتصاد کشور ارائه دهیم و بتوانیم سهم بازار مناسبی در این حوزه به دست آوریم.»

مجتبی توانگر، رئيس کميته اقتصاد دیجیتال مجلس نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار «راه پرداخت» بیان کرد: «در راستای انقلاب صنعتی چهارم باید تلاش کنیم هوش مصنوعی و به طور کل فناوری را هرچه بیشتر در خدمت امور مالی به کار گیریم. هرچه این استفاده گسترده‌تر و کارآمدتر باشد، شاهد رشد و پیشرفت کشور در عرصه اقتصادی و تجاری خواهیم بود.»

او ادامه داد: «نرم‌افزار ماهر نیز یکی از اقداماتی است که فناوری را در خدمت امور مالیاتی و شفافیت اقتصادی به کار می‌گیرد و در واقع این نرم‌افزار و اقداماتی از این دست گامی است در راستای بهبود خدمات‌رسانی در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور.»

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.